Jarní inaugurační koncerty s Adamem Sedlickým

24. 3. 2015
Vážení a milí příznivci, možná jste si říkali, že už o nás dlouho nebylo slyšet. Můžeme vás ujistit, že to bylo pouze ticho před bouří. O co méně jsme o sobě dávali vědět, o to pilněji jsme na sobě pracovali a chystali pro vás jarní program, skládající se ze skladeb starších oprášených i zcela čerstvých. Budeme opravdu velmi rádi, pokud strávíte alespoň jedno hezké odpoledne v naší společnosti.

Účelem našich budoucích koncertů nebude jen přivítat jaro, ale zejména představit vám našeho nového dirigenta Adama Sedlického, pod jehož energickým gestem od začátku tohoto kalendářního roku zpíváme. Adam Sedlický je absolvent hry na klavír ve třídě Mgr. art. Dariny Švárné a dirigování u doc. Štefana Sedlického na Konzervatoři v Žilině. V sezóně 2012/2013 byl asistentem dirigenta v Bratislavském dětském sboru. Od sezóny 2011/2012 je šéfdirigentem Moravskoslezské Sinfonietty a tak dále, a tak dále… Více se můžete dočíst v sekci O sboru na našich stránkách nebo jinde na internetu. Přečíst si životopis je jistě zajímavé a inspirativní, ale nejste přece jen spíše zvědaví, co to znamená v praxi? Přijďte si poslechnout staronové APS VŠB TUO pod novým vedením. Budeme rádi, když si vyberete alespoň jeden z našich jarních inauguračních koncertů: 25. dubna v 18:30 (kostel sv. Cyrila a Metoděje Ostrava-Pustkovec) a 23. května v 18:00 (Piaristický klášter Příbor).

Moc doufáme, že naši skalní fanoušci zůstanou s námi i nadále, občasní posluchači si nás pro tentokrát nenechají ujít a najdou se i noví příznivci sborového zpívání. Snad vám uděláme radost.

Marcela Zezulková