Levické podzimní zpívání 2018

Levické podzimní zpívání 2018

Na pozvání umělecké komise Mezinárodního festivalu sborového umění Levice strávil poslední zářijový víkend APS VŠB-TUO na jižním Slovensku, kde se zúčastnil třídenního setkání přátel hudby. Během festivalu se levickému publiku kromě APS představil Spevácký zbor slovenských učitelů, Cambiar La Música ze Slovenska, polský Wyrzyski chór meski a maďarský Pécsi Tudormányegyetem Nöi Kara.

V pátek všechny zúčastněné sbory vystoupili na samostatných koncertech na různých místech Levic a okolí (APS vystoupil v kulturním domě obce Horša), během sobotního dopoledne sbory zazpívaly v levickém obchodním centru a také na Náměstí hrdinů. Vrcholem festivalu byl pak sobotní galakoncert v hotelu Lev, kde v první půli večera vystoupily všechny sbory. Druhou půli pak zahájil Štátný komorný orchester Žilina, který posléze doplnil Spevácký zbor slovenských učitelů a zazněla premiéra majestátní Třetí knihy žalmů pro mužský sbor a orchestr od Ľuboše Bernátha. Během následného velmi bohatého rautu si všechny sbory navzájem sdělily své dojmy z dosavadního průběhu festivalu, navázala se nová přátelství a došlo samozřejmě i na společné zpěvy. Během nedělního dopoledne APS ještě vystoupil v Evangelickém kostele a po příjemném obědě vyrazil zpět domů.

Levický festival se nám velmi líbil, a to nejen po stránce hudební, ale i organizační a gastronomické. Těšíme se zase někdy nashledanou.
MM

Comments are closed.

Post navigation

Previous Post :